Автобус со фудбалери падна од мост во Бразил, има загинати во страшна несреќа

Од:

Фудбалскиот клуб Вила Марија Хелена доживеа страшна трагедија кога автобусот со своите играчи излетал од мостот, пишува Глобо.

Бразилските медиуми јавуваат дека досега четири лица загинаа, а 29 се повредени во несреќата што се случи во понеделникот на патот БР-116 и мостот на реката Анг во Алем Параиба.

Автобусот превезувал млади фудбалери до Дуке де Касилјас, а тројца од загинатите се млади и еден возрасен.

Телата се уште не се идентификувани, но се знае дека во автобусот се наоѓале возачот, членови на стручниот штаб и 28 фудбалери на возраст од 14 до 17 години.

Клубот се враќаше од Убапораж, од турнирот каде што беше шампион, а најголемите бразилски клубови се солидаризираа во моменти на голема тага.

Би можело да ве интересира

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени

Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Скопје

Ана Ололовска