Авион со 112 патници се излизга од писта во Русија

Од:

Патнички авион со 112 патници и шест членови на екипажот се излизга од пистата на аеродромот во рускиот регион Саратов, објави локалната служба за итни случаи, додавајќи дека нема повредени во инцидентот.

Авионот летал од Сургут и се излизгал од пистата веднаш по слетувањето, соопшти „ТАСС“.

Инцидентот се случи во 16.48 по московско време на аеродромот во Саратов.

Би можело да ве интересира

Русинките ќе можат да бидат камионџии, морнари и машиновозачи

Татјана Ташкова

Путин и Макрон в понеделник ќе разговараат за европската безбедност и соработка

Захарова со одговор по обвинението дека Русија украла американска технологија

Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на „Денот на победата“

Пилотите кои принудно слетаа во поле одликувани со титулата „Херој на Русија“

Татјана Ташкова

Нападнат дански брод во Камерун, грабнати осум членови на екипажот