Авион се заби во зграда во Германија, три лица загинаа

Од:

Три лица загинаа кога еден мал авион се урна во германскиот град Брухзал. 
 
Според германските медиуми, авионот се урнал во фасадата на продавница, а притоа починале три лица.

Засега не е познато како се случила несреќата.

Надлежните органи се наоѓаат на местото, а полицијата спроведува истрага.

Би можело да ве интересира

Меркел: ЕУ разгледува практични решенија за ирската граница

Бундесбанк: Државите од истокот на ЕУ намалуваат разлики во благосостојбата

Германски војници бараат отштета поради изложување на осиромашен ураниум

Ана Ололовска

Меркел: Вистински обединета Европа ги вклучува и земјите од Западен Балкан

Ана Ололовска

Германија првпат прифати деца на терористи од Сирија

Невреме ја зафати Германија, железничкиот сообраќај во прекин

Татјана Ташкова