Авион принудно слета во Полска поради пијан патник

Од:

Авион на Аерофлот кој леташе од Барселона до Москва принудно слета во Полска поради агресивно однесување на еден патник.

Според портпаролот на аеродромот Фредерик Шопен во Варшава, авионот принудно слетал поради агресивен и очигледно пијан патник.

Би можело да ве интересира

Полскиот претседател Дуда положи заклетва за вториот мандат

А1он

Полска: Пакетите со кинески семиња можат да се сметаат за биотероризам

А1он

Полска трет ден по ред бележи рекордно дневно зголемување на новозаразени со коронавирусот

А1он

Полскиот премиер сака да избегне повторно воведување блокада

Ана Ололовска

САД преместуваат речиси 12.000 војници од Германија во Полска, крај Црното Море и Прибалтикот

А1он

Најавата за повлекување на Полска од Истанбулската конвенција го загрижува Советот на Европа

Ана Ололовска