Аргентина: Се урна покрив на супермаркет, затрупа дестина луѓе

Од:

Аргентинските спасувачки екипи трагаат за телата затрупани под урнатините на нелегално изградените апартмани покрај супермаркет, чиј покрив се урна и затрупа десетина работници.

Власта во Неукен соопштија дека досега се извлечени телата на две жени, а сеуште како исчезнати се водат шест луѓе.

Иако двата камиони го однесоа шутот кој остана од урнатините, влезот во супермаркетот е сеуште небезбеден, што ја отежнува потрагата по жртвите.

Еден од преживеаните рече дека покривот паднал бидејќи покрај супермаркетот нелегално е изградена зграда со апартмани која се урнала и ја повлекла гредата од покривот.

 

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Крвнички е убиен милионер, неговото тело е искасапено на делови

Горан Наумовски

Инфлацијата во Аргентина надмина 100 отсто

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени во Аргентина

Ана Ололовска