Американска конгресменка ограбена во Филаделфија

Од:

Американската конгресменка Мери Геј Сканлон била ограбена денски во Филаделфија, кога двајца непознати напаѓачи и впериле пиштол додека била во автомобилот.

dobivaj vesti na viber

Под закана со пиштол, Сканлон морала да го напушти возилото, а криминалците и го украле автомобилот и личните работи, вклучително и државен мобилен телефон и лична карта.

Нејзината канцеларија соопшти дека таа не е повредена, а во потрагата по напаѓачите се вклучи и ФБИ.

Би можело да ве интересира

САД издвоија 40 милиони долари за вооружување на Бугарија

А1он

Поморски маневри на Јужна Кореја и САД по серијата севернокорејски балистички проби

Ана Ололовска

САД не ја менуваат политиката на санкции кон Венецуела без конструктивни чекори од Мадуро

Ана Ололовска

Германија им приговара на САД за високите цени на гасот

Ана Ололовска

Распореден најновиот американски носач на авиони „Ју-Ес-Ес Џералд Форд“

А1он

Полска бара од САД да ја вклучат во заедничката програма за нуклеарно оружје

А1он