Ако во ЕУ влезат Украина, Албанија и Косово, ние треба да си заминеме

Од:

Слободарската омладина на Австријаа реагираше на препораката на Европската комисија за доделување кандидатски статус на Украина и Молдавија.

dobivaj vesti na viber

Со прашањето на Фејсбук профилот „Ако влезат Украина, Албанија и Косово, тогаш да излеземе?“ Младите на Австриската партија на слободата (ФПО) ги продолжија дискусиите за повлекувањето на Австрија од ЕУ.

Истото мислење очигледно го дели и европратеникот на ФПО, Харалд Вилимски, на кого му се допадна објавата.

Би можело да ве интересира

ЕП повика на вклучување на заштитата од абортусот во Повелбата за основните права на ЕУ

Ана Ололовска

Пред вечерашниот протест во Тирана, американската амбасада ги повика своите граѓани да ја избегнуваат толпата

Ана Ололовска

Повторно битка за Змискиот Остров

За утрешниот протест на албанската опозиција ангажирани над 1.200 полициски службеници

Ана Ололовска

Бериша пред утрешниот протест му порача на Рама што побрзо да си даде оставка а на полицијата и се закани доколку употреби сила

Ана Ололовска

Рама за „Де Волкскрант“: Србија не може брзо да се ослободи од руската зависност, а Балканот останува незаштитен синџир

Ана Ололовска