Ахмадинеџад : Израел е канцероген тумор кој ќе го отстраниме

Од:

„Израел е канцероген тумор, кој наскоро ќе биде отстранет“, изјави иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во тек на протестите против постоењето на Израел.

Ционистичкиот режим и ционистите, рече Ахмадинеџад, се канцероген тумор, ако остане една нивна ќелија на палестинската земја, оваа приказна ќе се повтори.

„Земјите во регионот набрзо ќе завршат со узурпаторските ционисти на палстинската земја. Ќе биде формиран нов Блиски исток. Со Божја милост, на новиот Блиски исток, нема да има место ниту ќе има трага од Американците и ционистите“, рече Ахмадинеџад.

Би можело да ве интересира

Твитер го блокира ајатолахот Хамнеи поради закани кон Трамп

Жарко Настоски

Рохани го повика Бајден САД да се врати на нуклаерниот договор

Ана Ололовска

Бајден е за решение на конфликтот меѓу Израел и Палестинците со две држави

Ана Ололовска

Во Израел продолжен националниот карантин поради Ковид-19

Ана Ололовска

СЗО: Во Израел секој петти човек е веќе вакциниран, а Палестинците не добиле ниту една доза

Жарко Настоски

Иранската морнарица за време на воена вежба забележала неидентификувана подморница

Ана Ололовска

Leave a Comment

15 − 3 =