Абас повторно во болница, третпат за една недела

Од:

Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска повторно е примен во болница. Ова е третпат во една недела да биде хоспитализиран.

dobivaj vesti na viber

Абас (83) во вторникот имаше операција на увото и по неколку часа беше пуштен дома. Вчера повторно беше на кратко во болница.

Резултатите од анализите, како што јави палестинската новинска агенција, пренесувајќи ја изјавата на директорот на болницата, се добри.

Абас има проблеми со срцето, а пред десет години му е дијагностициран рак на простата. Инаку, тој е страстен пушач.

Тој нема одредено свој наследник, а Палестинците немаат претседателски избори од 2005 година.

Би можело да ве интересира

Конфликт меѓу израелски војници и Палестинци на светилиште на Западниот Брег

Убиен 25-годишен Палестинец при конфликт во Џенин

Ана Ололовска

Демократи од Сенатот бараат учество на САД во истрагата за убиството на новинарката на Ал Џазира

Ана Ололовска

Претепан палестински новинар кој работи за иранската новинска агенција

А1он

Израелските сили убија Палестинец во судири на Западниот Брег

А1он

Израелски војници убиле двајца Палестинци на Западниот Брег

А1он