ВИДЕО: 60 повредени во нереди во Шпанија

Од:

60 луѓе се повредени, а 11 се уапсени во нередите кои избија откако полицијата не дозволи на стотина луѓе, влез на музичкиот фестивал во Мадрид.

Судирот помеѓу десетина полицајци и околу илјада млади луѓе продолжиле и на градските улици и траеле четири саати.

Би можело да ве интересира

Бик во Шпанија прегази двајца тркачи, еден почина во болница

Горан Наумовски

ВИДЕО: Му ги запалија роговите, па го влечеа по улица-безмилосно малтретирање на бик во Шпанија

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Допре новинарка за задникот во јавување во живо: Уапсен маж во Шпанија

Катерина Ѓуровски

Рубиалес поднесе оставка како претседател на Шпанската фудбалска асоцијација

(ВИДЕО) Снимка од страшните поплави: Пороите носеа луѓе и автомобили, шестмина загинаа

(ВИДЕО) Силен дожд во Шпанија, нема возови меѓу Мадрид и Барселона

Горан Наумовски