13 годишно девојче нападнато од осуммина и силувано на базен во Келн

Од:

13-годишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња на возраст од 14 до 16 години на базен во Келн. Осуммината се осомничени дека ја опколиле во базен и сексуално ја злоставувале.

Од полицијата велат дека таа успеала да се ослободи и да повика спасувач. Потоа повикал полиција, која пристигнала со седум патролни возила и ги затекнала осомничените на излезот од базенот.

Идентификуван е и сведокот кој го набљудувал целиот инцидент. Напаѓачите живеат во Рајнската област, тројца од нив имаат турско, четворица сириско, а еден од нив има ирачко државјанство.

Би можело да ве интересира

Силувач во Хрватска доби мала казна затвор само затоа што е учесник во Татковинската војна

77-годишен струмичанец се обидел да силува сосетка

Германската полиција во „војна“ со десничарска екстремистичка група

Девет момчиња од Италија осомничени за групно силување

26 полицајци се повредени на еритрејски културен фестивал во Штутгарт

Во Скопје: 16-годишник силувал 14-годишно девојче