12 лица загинаа, а 19 се повредени во автобуска несреќа во Турција

Од:

Најмалку 12 патници загинаа, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција кога автобус слета во провалија.

Сообраќајната несреќа се случила синоќа кога автобусот на пат од Сивас кон Истанбул од засега непознати причини преминал на спротивната лента и излетал од патот, пишува Дејли Сабах.

На местото на несреќата веднаш пристигнале екипи на итната помош, полиција, жандармерија и припадници на Агенцијата за вонредни состојби.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Опожарено возило на автопатот Велес-Скопје кај Пуста Кула, нема повредени

Констатирани тешки повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило во Скопје

Горан Наумовски

Малолетничка удрена од возило на булевар „Србија“, пренесена е во болница

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Горан Наумовски

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот