(ВИДЕО) Успеа да избега од затвор преку отворот за доставување храна

Од:

Дваесет и пет годишниот Рустам од Русија е најверојатно единствениот човек на планетата кој би се нафатил да избега од затвор на овој начин.

Откако му била доставена храната и бил сигурен дека нема апсолутно никој во ходникот, тој успеа да побегне од затворот преку отворот низ кој им се доставува храна на затворениците. Поради овој успешен потег, медиумите ширум светот го нарекоа Рустам „човекот-змија“.

Би можело да ве интересира

УЕФА ги враќа руските клубови во европските натпреварувања

Русија за протерувањето на свештениците од Бугарија: Провокација по евроатлантските насоки за која ќе има одговор

Русија: На наша територија се урна бомбардер Су-34

ВИДЕО: Драматично слетување во поле на руски патнички авион

Катерина Ѓуровски

Ердоган до лидерите на Г20: Исполнете ги барањата на Русија

Предраг Петровиќ

Ким Џонг Ун патува во Русија