ВИДЕО: Пародија за пеналот на Бразил

Од:

Репрезентацијата на Бразил стигна до победа против Хрватска по сомнителниот пенал досуден од јапонскиот судија.

На YouTube се појави видео клип во кој се исмејува начинот со кој Бразил успеа да направи пресврт во резултатот.

Би можело да ве интересира

Само вакцинирани навивачи на Мундијалот 2022 во Катар

Ана Ололовска

Естонија го премести мечот со Чешка на натурален терен поради коронавирус

Ана Ололовска

ФИФА очекува над шест милијарди долари приход до Мундијалот во Катар

Ана Ололовска

Венгер се залага за Светско првенство на секои две години

Жарко Настоски

Ангеловски го објави списокот на фудбалери за почетокот на квалификациите за СП 2022

Ана Ололовска

КОНМЕБОЛ ги одложени мартовските квалификации за СП 2022

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × five =