ВИДЕО: К-15 – Цацко јаде бурек

Од:

На Јутјуб е објавен извонредниот скеч на популарната емисија К-15, во кое се исмеваат контактните телевизиски емисии во кои се велича власта.

Цацко е во елемент, одлично го доловува ликот на еден популарен водител на контактни емисии. Миле Паника исто така е брилијантен, во улогата на министер за исполнување на желби.

Погледнете го видеото и уверете се сами.

Би можело да ве интересира

Во буџетот за 2022 не се планирани пари за исплата на К-15 за јавниот сектор, вели Бесими

Ана Ололовска

Заев: Во новиот буџет има дополнителни 3,73 милиони евра за исплата на К-15 во администрацијата

Жарко Настоски

За едни има, за други нема К-15 во јавниот сектор, ќе се казнува од следната година

Маја Илиевска-Пачемска

ССМ: Уште седум дена за исплата на К-15

Катерина Павлова-Николовска

Нема К-15 за 2000 „рамковно“ вработени кои земаат плата, а не доаѓаат на работа

Маја Илиевска-Пачемска

ССК: Компаниите можат да исплаќаат и помал „К-15“ ако имаат финансиски тешкотии во работењето

Ана Ололовска