ВИДЕО: Атиџе ја запеа песната со која сака да настапи на Оскaрите

Од:

Атиџе, главната хероина на „Медена земја“ се уште е во селото Бекирлија, на југозападниот дел на Овче поле. Таа за „А1он“ оттаму ја запеа песната за која вели дека сака да ја испее и на доделувањето на Оскарите.

Убедена е дека филмот ќе добие Оскар, тоа вели го чувствува во воздухот.

Очекува да ја повикаат и таа да отпатува за Америка.

За животот по „Медена земја“, за односот со нејзината мајка, за нејзините сништа. Што добила, што изгубила, што се променило во нејзиниот живот. Меѓу Македонија и Америка, вели, секогаш ќе ја избере Македонија. Цела приказна за Атиџе на „А1он“ во понеделник, во 12 часот.

Би можело да ве интересира

Премиера на краткиот филм Break Free во Гостивар

Ана Ололовска

Големо враќање на Бранка Катиќ: Убаво е да се глуми на свој јазик

А1он

Награда за играниот филм за деца „Стела“ на фестивал во Индија

Ана Ололовска

Друштвото на филмските работници одбележува „50 години македонски анимиран филм“

Ана Ололовска

Арбен Тачи доби награда за најдобар дебитантски режисер на Фестивал во Монтреал

Ана Ололовска

Во Гевгелија прикажан филм за женски поворки од Долни Подлог

Ана Ололовска