„Скен“: Колку данок ќе плаќаме и за што – најавени даночна реформа и драстични промени

Од:

Се најавува нова даночна реформа, планот е да почне в година. Од Владата уверуваат дека целта е правично даночење, а граѓаните стравуваат дека овие реформи ќе удрат по веќе испразнетиот џеб на граѓаните.

dobivaj vesti na viber

Кои даноци ќе се зголемат и што сè предлага Владата, гледајте во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Анита Петровска Рајковиќ

Скен: Кило грозје колку една кеса – Скапо вино, евтино грозје, а трудот на лозарите ЏАБЕ!

Анита Петровска Рајковиќ

Скен: Животот на една кралица – сведок на бурна историја, највлијателна жена во светот

Анита Петровска Рајковиќ

Скен: Пијани лекари, погрешни дијагнози, спори судови – има ли одговорност за лекарски грешки?

Анита Петровска Рајковиќ

„Скен“: Куршлус со фотоволтаични панели – колку ќе ве чини и дали воопшто ќе заштедите?

Анита Петровска Рајковиќ