Интер влезе во полуфиналето на Лига Европа

Од:

Првиот полуфиналист во Лигата на Европа е Интер, кој на неутрален терен во Германија го совлада Баер Леверкузен со 2:1. Италијанскиот тим ќе игра против Шахтјор или Базел во борбата за финалето, а името на ривалот ќе го дознаат во утревечер.

Барела го отвори резултатот во 15. минута, а Лукаку реализираше за 2:0 во 21-та. Ѕвездата на „аспирините“, Каи Хаверц врати еден гол четири минути подоцна, но до крајот немаше други голови.

Финалето на второто најсилно европско натпреварување се игра во Германија, а финалето е закажано за 21 август на стадионот во Келн.

Во вториот дуел вечерва, Манчестер Јунајтед на „Реин Енерџи“ стадионот во Келн игра продолженија со Копенхаген, откако регуларниот дел заврши без голови.

„Црвените ѓаволи“ или Данците во полуфиналето го чекаат победникот од мечот Волверхемптон – Севиља.

Би можело да ве интересира

Ако Шкендија го помине Тотенхем, ќе игра со подобриот од мечот Ростов – Макаби Хаифа

А1он

Видал се договори со Интер

А1он

Интер се премисли околу обновување на договорот со Валеро

А1он

Интер го купува Тонали од Бреша за 35 милиони евра

А1он

Интер ќе игра во финалето во Лигата на Европа

А1он

Конте сака да го привлече Канте во Интер

Ландов