zlatan ibrahimovic

Магазин

Ибрахимовиќ загуби 21,7 милиони евра поради неговиот моден бренд

А1он
Норвешката компанија „Варнер Груп“ објави дека ја прекинува соработката со фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој работеше на модната линија „А-З“. Според „Nettavisen“, веќе две години брендот
Спорт

ВИДЕО: Прв „хет-трик“ на Ибрахимовиќ во пресвртот на Галакси

А1он
Златан Ибрахимовиќ го забележа првиот „хет-трик“ за Лос Анџелес Галакси во победата над Орландо Сити со 4:3 во американската МЛС лига. Ибра со три последователни