zlatan ibrahimovic

Спорт

Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна, Ахиловата тетива непроменета

А1он
Милан ги објави резултатите од медицинските прегледи на напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот фудбалер избегна сериозна повреда, Ахиловата тетива не е повредена. Ибрагимович има само повреда
Спорт

Ибрахимовиќ ќе тренира индивидуално две недели пред да се приклучи на соиграчите во Милан

А1он
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ синоќа слета во Милано и сега ќе биде во двонеделен карантин, во согласност со безбедносните мерки за спречување на коронавирусот. „АНСА“
Спорт

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ не е загрижен за вирусот и продолжува да тренира

А1он
Златан Ибрахимовиќ демонстрира дека не е загрижен за пандемијата од коронавирус. Шведската sвезда е во својата татковина и денес по втор пат учествува на тренинзите
Спорт

Играч на МЛС: Ибрахимовиќ ги навредуваше своите соиграчи цели 90 минути

А1он
Фудбалерот на Сан Хозе, Флоријан Јунгарт, изјави каков впечаток му оставил Златан Ибрахимовиќ кога за прв пат играл против него. Ова, се разбира, се случило
Спорт

Ибра: Ако вирусот не доаѓа кај Златан, Златан ќе оди кај вирусот

А1он
Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ, преку видео порака на социјалните мрежи објави дека започнува кампања за донации чии средства ќе одат во болниците во Розано