zemjotres

Свет

Земјотрес ја погоди Костарика

А1он
Земјотрес со јачина 5.6 степени по Рихтер го погоди северозападниот дел на Костарика. Американскиот геолошки завод соопшти дека епицентарот на земјотресот бил 64 километри југоисточно