zanimlivosti

Магазин

ВИДЕО: Бездомник врати дијамантски прстен

А1он
[staff name=”Eлена Георгиевска” position=”Автор”][/staff]Бездомник од Канзас, Били Реј Харис врати вреден дијамантски прстен, кој случајно и паднал на жената која му давала пари. Сара Дарлинг, која
Магазин

Во најмалата банка во светот работи само еден човек

А1он
Питер Брајтер (41) е необичен банкар. За него не се важни големите бонуси, компликуваните финансиски инструменти и мултимилионските понуди. Тој е среќен, бидејќи како единствен работник
Магазин

Дете украло автомобил од татко му и од Италија стасало речиси до Полска

А1он
После конфликтот со родителите, 13-годишно дете го украло автомобилот од татко му и успеало да се провози по Европа, цели илјада километри пред полицијата да
Магазин

Шарли Хебдо ќе објави „халал“ стрип за животот на Мухамед

А1он
Сатиричниот-хумористичен неделник „Шарли Хебдо“ се подготвува да објави в среда вонсериско издание посветено на „Животот на Мухамед“, соопшти директорот на неделникот Шарб, јавува дописникот на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиев да каже каде се трошеа парите од времето на СДСМ

А1он
Владеачката партија реагираше на изјавата на СДСМ за македонски шуми, со контраобвинување дека СДСМ е партијата која го уништуваше претпријатието Македонски шуми. „Зарем мислат дека
Свет

Што се прави најбогатата жена на светот

А1он
Австралинскиот економски весник „БРВ“ ја прогласи за најбогата жена во светот, австралијанката Џина Рајнхард, со 29,3 милијарди амерички долари, сепак деловната мрежа „Ситигруп“ тврди дека
Македонија

Не биле вонземјани туку кампања на Македонски шуми

А1он
Мистериозниот круг во житните полиња во штипско, не е ништо повеќе туку кампања и новото лого на јавното претпријатие „Македонски шуми“. Ова денеска го објави