zanimlivosti

Магазин

Истражување: Ризикот од исцрпеност на работа не е исчезнат бидејќи работите од дома

А1он
Хина, Загреб Поради пандемијата на Ковид-19 не мора секојдневно да патувате на работа и да ручате со колегите од канцеларија, а почетокот и крајот на
Магазин

Капетан Кит Колбурн од „Најсмртоносниот улов“ оди на операција

А1он
Еден од учесниците во реалното шоу „Најсмртоносниот улов“ (Deadliest Catch), капетан Кит Колбурн повторно предвреме ја заврши сезоната од емисијата. Риболовецот во 2018 година ја
Магазин

Истражување: Речиси 50 отсто од Американките изневерени во пандемијата

А1он
Безмалку 50 насто од жените во САД биле изневерени од партнерот за време на пандемијата на коронавирусот, посочуваа едно неодамнешно испитување. Податоците ги објави интернет-страницата dating.com и
Магазин

Политичарот Ричард Брутон е новиот „секс симбол“ на Ирска

А1он
Ричард Брутон (67), член на Собранието на Република Ирска и поранешен министер, стана национален секс-симбол, откако во новото видео во кое ги промовира предностите на
Магазин

Анкета: Работата од дома го намалува стресот и ја зголемува продуктивноста

А1он
Работата од дома го намалува стресот, овозможува повеќе време да се помине со семејството и да доведе до поголема продуктивност, покажуваат резултатите од проучувањето на
Магазин

Британците, поради работа од дома, трошат повеќе на пијалаци и закуска

А1он
Британските граѓани кои мораат да работат од дома поради епидемијата на Ковид-19, трошат милиони повеќе за набавка на чаеви, кафе и бисквити, покажа новото истражување