zanimlivosti

Магазин

Објавена листата на најсреќни нации во светот, Македонија последна во регионот

А1он
Финска е прогласена за земја со најсреќна популација шеста година по ред, според Светскиот извештај за среќа објавен денеска. Извештајот, кој се занимаваше и со
Магазин

ВИДЕО: Водителка се онесвести во програма во живо

А1он
Водителката на временска прогноза Алиса Карлсон Шварц ненадејно се онесвести на програма во живо, а нејзините колешки мораа да го завршат сегментот кога Алиса ја
Магазин

ВИДЕО: Снимка од пензионер кој полуде и брка мотоциклист со автомобил додека не го собори

А1он
Пензионерот Греам Робинсон (69) од заливот Кинмел, Северен Велс, е осуден на осум месеци затвор откако се изјаснил за виновен за опасно возење и попречување
Магазин

(ВИДЕО) Хари Стајлс го прекина концертот поради еден пар: Дали сте сигурни дека сте подготвени?

А1он
Британскиот музичар Хари Стајлс настапи на Филипините во рамките на својата светска турнеја кога во еден момент беше прекинат од смешен транспарент на една обожавателка.
Магазин

Чисти куќи целосно гола: „Има чудаци кои сакаат две работи“

А1он
Лоти Реј (32) вели дека отсекогаш била слободоумна, а откако извесен период заработила продавајќи половна облека, во октомври 2017 година решила да стане гола чистачка.
Магазин

Македонецот Зоран Петровски победи во бугарскиот „Survivor“

А1он
Македонецот Зоран Петровски е победник на шестата сезона на бугарското шоу „Преживеан: Скриениот идол“ кое се емитуваше на на bTV. 39-годишниот Зоран ја доби главната
Магазин

(ВИДЕО) Скапо го платив кафето со Венко, ме избркаа од работа: Лиде Лиде за популарната средба со Филипче

А1он
Кога на почетокот на пандемијата тогашниот министер за здравство, Венко Филипче, секојдневно одржуваше пресови за да ги соопшти бројките на заразени и починати од корона,
Магазин

Истражување: Луѓето кои се опседнати со славните имаат пониски когнитивни способности

А1он
Следбеници во тн. култ кон познати личности, има и повеќе од доволно… Но, ново истражување во Унгарија покажува дека луѓето кои се опседнати со животот