zanimlivosti

Магазин

ВИДЕО: „Способноста на Џедаите“ како средство за излудување на патници во лифт

А1он
Ако сте фан на „Војна на ѕвездите“ веројатно понекогаш Ви се појавила желба да ја имате способноста на Џедаите да поместувате предмети без допир. Би било
Магазин

Несекојдневна фотографија од венчавка го обиколи светот

А1он
Силата дефинитивно била со Лесли Сејлер и Пол Кингстон,  кои станаа светски познати благодарејќи на невообичаената фотографија од нивната венчавка. Двојката од Торонто стапи во
Магазин

Градоначалник забрани носење панталони „со спуштен струк“

А1он
Градоначалникот на Вајлдвуд во американската сојузна држава Њу Џерси, Ернест Тројано забрани носење панталони пониско од 7,6 сантиметри под колковите во неговиот град, кој излегува на брегот
Магазин

Вонземјани работат за Барак Обама

А1он
Вонземјани одамна живеат меѓу луѓето на Земјата, а најмалку две такви суштества работат за администрацијата на американскиот претседател Барак Обама, тврди поранешниот канадски министер за одбрана, Пол
Магазин

ВИДЕО: Непријатен инцидент за водителот на крајот на вестите

А1он
На водителот на вестите на канадската телевизија РДИ неодамна, на самиот крај на емисијата му се случи незгода, која беше надвор од негова контрола. Водителот