zalgiris

Спорт

Жалгирис го назначи Јуре Здовц на функцијата главен тренер

А1он
Литванскиот кошаркарски великан Жалгирис официјално го објави назначувањето на Јуре Здовец на функцијата главен тренер на тимот. Договорот со 54-годишниот Словенец важи до крајот на