vuhan

Свет

Илјадници Кинези му оддадоа почит на лекарот Ли, кој прв предупреди на опасноста од коронавирусот во Вухан

А1он
Илјадници Кинези денеска на социјалните мрежи му одадоа почит на докторот Ли Венлијанг, кој во февруари минатата година почина од Ковид-19, а беше еден од
Свет

Тимот на СЗО го посети Институтот за вирусологија во Вухан

А1он
Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) денес го посети истражувачкиот центар во кинескиот град Вухан, околу кој се шпекулира за потеклото на коронавирусот. Посетата на
Свет

Научниците на СЗО задоволни од соработката со кинеската страна во Вухан

А1он
Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) распореден во Вухан за да го проучи потеклото на Ковид-19, соопшти дека кинеската страна дејствува отворено, обезбедува релевантни податоци
Свет

Истражителите на СЗО ја посетија болницата во Вухан каде се лекуваа првите пациенти заразени со вирусот

А1он
Истражниот тим на Светската здравствена организација што во Кина, под строг надзор на кинески официјални лица, трага по потеклото на коронавирусот, ја посети болницата во
Свет

Експертите на СЗО влегоа во болницата во Вухан во која беше откриен коронавирусот

А1он
Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) што го истражува потеклото на коронавирусот во Кина денеска ја посети болницата во Вухан во која беа лекувани првите
Свет

Тимот на СЗО излезе од карантин и ја почна истрагата за потеклото на коронавирусот во Кина

А1он
Тимот на Светската здравствена организација (СЗО) денеска излезе од карантин во кинескиот град Вухан и ја почнува теренската работа во мисијата на утврдување на фактите
Свет

Стар документарец покажа загрижувачка состојба со вирусите во лабораторијата во Вухан

А1он
Дојче Веле, Бон Што може тимот од експерти на СЗО да открие за потеклото на коронавирусот доколку Кина и натаму продолжува да блокира? Еден постар
Свет

Заболените со Ковид-19 од Вухан сведочат: И по шест месеци чувствуваат дел од симптомите

А1он
Коронавирусот беше првично откриен во Вухан во декември во 2019 година. Вурусот се прошири низ целиот свет, предизвика стравична пандемија која речиси ја блокираше планетата.