voznjacki

Спорт

Возњацки боледува од тешка автоимуна болест

А1он
Данската тенисерка Каролина Возњацки соопшти дека боледува од ревматоиден артритис односно од тешка автоимуна болест од која страдаат зглобовите. Болеста и била дијагностицирана пред Ју-Ес
Спорт

Возњацки и Квитова си загарантираа место во финалниот турнир на ВТА

Минатогодишната шампионка на финалниот турнир на ВTA, Каролин Возњацки и чешката тенисерка – Петра Квитова, си ги загарантираа местата за овогодинешното издание на турнирот, што