volmart

Свет

Ова е човекот кој уби шест луѓе во Волмарт, полицијата вели дека го исмевале

А1он
Полицијата објави нови детали за менаџерот на Вирџинија Волмарт кој застрела и уби шест лица во вторникот вечерта. Станува збор за 31-годишниот Андре Бинг, а
Свет

Американската држава го тужи „Волмарт“ за влошување на „опиоидната криза“

А1он
Американското Министерство за правда го тужи трговскиот синџир „Волмарт“ за неговата улога во таканаречената опиоидна криза, тврдејќи дека неговите вработени неправилно пополнувале рецепти и ја
Економија

Волмарт го продава британскиот ланец маркети Асда за 8,8 милијарди долари

А1он
Британските милијардери, браќата Иса и приватната инвестициска групација ТДР Капитал се согласија заеднички да го купат британскиот ланец супермаркети „Асда“ од американската компанија „Волмарт“ за