vlatko stefanovski

Култура

Влатко Стефановски и Филхармонија на отворањето на „Десет дена Крушевска република“

А1он
Националната филхармонија ќе настапи на „Гумење“ во Крушево на отворањето на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“ на 1 август 2019 година. Како што соопшти Општина
Магазин

„Мајчин јазик“ концертно претставен во Скопје

А1он
Влатко Стефановски синоќа во Македонската филхармонија концертно го промовираше „Мајчин јазик“- негов прв соло акустичен албум кој содржи инструментални верзии на македонски народни песни. На
Магазин

Концертна промоција на албумот „Мајчин јазик“ на Влатко Стефановски

А1он
Влатко Стефановски вечер концертно ќе го промовира „Мајчин јазик“ – негов прв соло акустичен албум кој за регионот го објави „Кроација рекордс“ од Загреб. Вечерашниот
Македонија

Сенатот на Универзитетот ФОН донесе одлука за доделување на почесен докторат на Влатко Стефановски

А1он
Сенатот на Универзитетот ФОН, на седницата одржана на 15 јуни 2017 година, донесе одлука за доделување на почесен докторат (Doctor Honoris Causa) на Влатко Стефановски,
Култура

Концерти на Битолскиот камерен оркестар и Влатко Стефановски

А1он
НУ Центар за култура-Битола покровител на работата на Камерниот оркестар на Битола соопшти дека договорени се два заеднички концерта на оркестарот со Влатко Стефановски. Борче