vlada

Економија

Груевски: Македонија-поволна бизнис дестинација

А1он
Тимот на Груевски пред повеќе од 60 компании во руски Нижњиј Новогород ја презентираше Македонија како поволна бизнис дестинација за странски инвестиции. „Нашата цел е
Економија

Субрата Рој се предомисли, не си оди денеска

А1он
Индиската делегација, предводена од мултимилијардерот Субрата Рој, која во моментот престојува во Македонија го продолжи престојот во Македонија и останува наместо до денеска, до вторник.
Економија

Груевски во потрага по руски инвеститори

А1он
Поголема владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски следнава недела ќе престојува во Руската Федерација, каде во четири града – Москва, Владимир, Нижњиј Новогород и
Македонија

Ивановски: Предлозите на СДСМ за реформи на адмиснистрацијата се плагијат

А1он
„Нема ништо ново во пакетот предлози за реформа на администрацијата што денеска ги достави до Владата потпретседателката на СДСМ Ана Павлова Данева, но добро е
Економија

Индискиот мултимилијардер Рој во Македонија планира голем бизнис

А1он
Индискиот мултимилијардер Субрати Рој, основач и сопственик на компанијата „Сахара Индија Паривар” денес пристигна во Република Македонија. Тој одржа средба со премиерот Никола Груевски и
Македонија

Министерот Попоски на работна средба во Шпанија

А1он
Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски денес ќе престојува во работна посета на Шпанија, при што ќе оствари средба со неговиот шпански колега, министерот за