venger

Спорт

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд наскоро ќе се пресели во клуб од Премиер лигата. – Верувам
Спорт

Венгер предлага Светско првенство на секои две години

А1он
Претседателот на одделот за глобален фудбалски развој при ФИФА, Арсен Венгер, предложи измени во тековниот календар на натпреварите на националните тимови. Идејата на Венгер е
Спорт

Венгер се залага за Светско првенство на секои две години

А1он
Светските фудбалски првенства наместо на секои четири години, како досега, треба да се одржуваат во временски интервал од две години, оцени денеска поранешниот тренер на
Спорт

Венгер може да го предводи националниот тим на Катар

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер, може да ја предводи репрезентацијата на Катар, објави „Франс фудбал“. Шеесет и деветгодишниот француски специјалист е главен кандидат за
Спорт

Венгер му предложи на Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата

А1он
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го советуваше својот сонародник, Зинедин Зидан да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Зизу е без ангажман од крајот
Спорт

Баерн: Не е точно дека сме контактирале со Венгер

А1он
Раководството на Баерн Минхен до моментов не остварило никаков контакт со поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер, кој веќе некое време е поврзуван како најверојатен