velika britanija

Свет

Над 400 реони во Велика Британија се уште загрозени од поплавите

А1он
Во 408 реони на Велика Британија продолжува да е во сила тревогата за поплави поради поројните дождови. Најголема е опасноста во југоисточниот, југозападниот и централниот
Магазин

ВИДЕО: Проклета комбинација-високи потпетици и подвижни скали

А1он
Британската железничка компанија „Нетворк Рејл“ обjави снимка од падот на една жена со петпици додека ги користеше подвижните скали на една станица од метрото во
Свет

Генералниот директор на Би Би Си поднесе оставка поради секс скандалот

А1он
Само два месеци откако седна во престижната фотеља на генерален  директор на Би Би Си, Џорџ Ентвисл, денеска поднесе оставка . Хаосот во овој ценет