veligden

Свет

Стотици христијани во Светата земја за велигденските празници

А1он
Стотици христијани го одбележуваат денеска Христовото распнување во Светата земја. Верниците се упатуваат во црквата на Божјиот гроб во источен Ерусалим за утрешната миса, со
Магазин

ФОТО: Го украсиле дрвото со повеќе од 10.000 велигденски јајца

А1он
Една брачна двојка од Германија ја украси јаболкницата висока 1,5 метри со 10.030 јајца. Според локалните медиуми, пензионерот Фолкер Крафт и неговата сопруга минале две