vatikan

Свет

Рено му подари два електрични автомобили на Папата

А1он
Францускиот автомобилски гигант Рено му подари на папата Бенедикт Шеснаесетти два електрични автомобилa. Според информациите, станува збор за два тивки електрични автомобила, едниот во бела,
Свет

Папата дозволи употреба на кондоми

А1он
По неколку децении противење на употребата на контрацептивни средства, папата конечно се предомисли и ја укина забраната за употреба на кондоми, пренесува британски „Телеграф“. Според
Свет

Католички свештеник фатен во афера со жена

А1он
На аргентинскиот бискуп Фернандо Мариа Баргало му се заканува разрешување од функцијата откако во јавноста се проширија фотографиите од неговиот одмор во лусузното мексичко одморалиште
Македонија

Македонска делегација во Рим и Ватикан

А1он
Премиерот Никола Груевски, кој ја предводи македонската државно-црковна делегација во Италија, денеска во Ватикан беше примен од поглаварот на Римокатоличката црква Бенедикт Шеснаесети, во рамките