vasil hadzimanov

Магазин

Васил Хаџиманов: Коментарите се срамни, татко ми прими само една доза вакцина и почина од Ковид-19

А1он
Синот на прославениот македонски музичар Зафир Хаџиманов, Васил, во објава на социјалните мрежи реагира на коментарите кои ги прочитал под веста за смртта на неговиот
Култура

Целата дискографија на Васил Хаџиманов Бенд достапна на дигиталните платформи

А1он
Комплетната дискографија на српскиот џез музичар со македонски корени, Васил Хаџиманов и неговиот бенд, сега е достапна на сите дигитални платформи објавени од „Кроација рекордс“.