vardar rakomet

Спорт

Пепи Манасков ќе ги тренира кадетите на Вардар

А1он
Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 најави формирање кадетска екипа за новата сезона чиј тренер ќе биде легендарниот Пепи Манасков. -За новата сезона екипата на Вардар
Спорт

Вардар загуби дома од ПИК Сегед

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар го претрпе петтиот пораз во седмиот натпревар во Лигата на шампиони, откако со голем пад во играта во завршните минути загуби
Спорт

„Вардарци“ заглавени во Порто, се бара чаре за враќање во Скопје

А1он
Поради проблеми со летот на релација Порто – Франкфурт, поврзани со анти-Ковид-19 правилата на германските власти, ракометарите на Вардар 1961 останаа во Португалија и ги