valuti

Економија

Биткоин сега вреди најмногу откако е создаден, се менува за близу 23.000 долари

А1он
Најстарата и најголема криптовалута во светот, биткоин, за помалку од 24 часа собори уште еден рекорд и ја надмина психолошката граница од 22.000 долари, итајќи
Економија

Биткоинот падна на десетдневниот минимум, повлече и други крипто валути

А1он
Биткоинот денеска падна на најниско ниво во последните 10 дена, поради распродажбата што се прошири на други помали дигитални монети. Биткоинот, најголемата крипто валута во
Економија

Саксо банк: Еврото ќе падне на паритет со доларот, биткоинот ќе доживее крах

А1он
Фед ќе ја изгуби независноста, еврото ќе падне на паритет со доларот, биткоинот ќе доживее крах, а „Тенцент“ ќе го претекне„Епл“, предвидува групата Саксо банк
Економија

Биткоинот достигна рекордна вредност од над 3.400 долари

А1он
Виртуелната валута биткоин достигна ново рекордно ниво од над 3.400 долари, по континуираниот раст изминативе два месеци. Како што јави Би-Би-Си, биткоинот достигна вредност од