Utreht

Свет

Членови на семејството на напаѓачот во Утрехт: Го направи тоа поради семејни проблеми

Anela Petrova
Членови на семејството на напаѓачот од Утрехт изјавиле дека Ѓокмен Танис го извршил нападот поради семејни проблеми, јави „Анадолија“. Наводно поради семејни проблеми, тој утрово
Свет

Холандската полиција го уапси напаѓачот од Утрехт

А1он
Холандската полиција соопшти дека го уапси осомничениот напаѓач од Утрехт. Претходно, беше објавено дека осомничениот за нападот во Утрехт, Ѓокмен Таниш пукал во роднина поради
Свет

Уапсен осомничениот за нападот во трамвајот во Утрехт

Anela Petrova
Холандските власти го уапсиле осомничениот за нападот во Утрехт, во кој беа убиени три лица. Станува збор за триесет и седумгодишниот Ѓокман Танис, роден во
Свет

Најмалку тројца загинати и деветмина повредени при нападот во Утрехт

А1он
Градоначалникот на Утрехт, Јан ван Занен изјави дека при нападот во трамвајот загинале три лица, а деветмина се повредени. Претходно, холандската полиција соопшти дека главен