ukrania

Свет

Индепендент: Таен план на Меркел и Путин за Украина

А1он
Германскиот канцелар Ангела Меркел и рускиот претседател Владимир Путин имаат таен план за да се реши по мирен пат меѓународната криза во Украина, објави Индепендент.