uefa

Спорт

УЕФА ги одреди цените за финалето од Лигата на шампионите

А1он
Европската фудбалска асоцијација – УЕФА ги одреди цените за финалната пресметка во елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите. Најевтиниот билет за финалниот натпревар кој ќе
Спорт

ФИФА и УЕФА размислуваат за промена на натпреварувачкиот календар

А1он
Светската (ФИФА) и Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) веќе работат на промена на календарите на водечките европски натпреварувања. Позитивно за оваа иницијатива се произнесе и светската фудбалска