uefa

Спорт

УЕФА објави сторија за Турново

А1он
Официјалната веб страница на Европската фудбалска асоцијација – УЕФА објави сторија поврзана за актуелностите во македонскиот клупски фудбал. Истата е посветена на лидерот по есенскиот
Спорт

УЕФА ги казни Апоел и Риека поради расизам

А1он
Дисциплинската комисија при Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска ги санкционира кипарскиот клуб Апоел и хрватската екипа Риека поради расистички испади на нивните навивачи. Казната за
Спорт

Платини идната година ќе одлучи околу евентуалната кандидатура за претседател на ФИФА

А1он
Претседателот на Европската фудбалска федерација (УЕФА) Мишел Платини изјави дека се уште не донел одлука дали ќе се кандидира за претседателското место на Светската фудбалска
Спорт

УЕФА суспендира двајца судии за местење натпревар

А1он
Европската фудбалска федерација (УЕФА) соопшти дека суспендира двајца ерменски судии, откако тие признале дека учествувале во местење натпревар во квалификациите за Лига Европа. Андраник Арсенјан,
Спорт

УЕФА истражува местени натпревари од страна на Стеауа, Фенербахче и Бешикташ

А1он
Европската фудбалска асоцијација – УЕФА покрена постапка против романската Стеауа и турските Фенербахче и Бешикташ поради местење резултати. Бешикташ е осомничен за местење на натпреварот од