tviter

Македонија

Твитерџии по изјавата на Бонева: И јас не гласав за нејзе, па мора да ја слушам и да ѝ плаќам патни трошоци

А1он
Остри реакции по изјавата на Силвана Бонева објавија граѓаните на социјалната мрежа Твитер. „Бонева не гласала за СЈО. Па и ја не гласав за нејзе,
Македонија

Твитер-реакции на нападот на Пешевски врз Ивановски: А да беше обратно?

А1он
Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат
Македонија

Твитер: „Не можам ја заради некој таму у затвор да одам” – Епа ќе одиш #ЗокиСтавре, ќе одиш! #Бомба|15

А1он
Откако денеска попладне лидерот на СДСМ, Зоран Заев ја објави 15-та бомба, реакциите на Твитер не стивнуваат: "Неможам ја заради некој таму у затвор да
Македонија

Твитерџии се фатија за „сваровски-судијката“

А1он
Дванаесетатта „бомба“ што ја објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, предизвика серија реакции на социјалните мрежи. На „Твитер“ најмногу коментари и забелешки имаше за местењето
Македонија

Tвитер: Киселиот лик на Боркица многу кажува за празните зборови на #Ж

А1он
Еве како Твитер заедницата коментира за собирот во „Борис Трајковски“ и говорот на премиерот Никола Груевски: Уште бе некој верува дека #Ж го донесе интернетот
Македонија

Твитер: Странски служби откриле друга група странски служби

А1он
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја ојави 5-та „Бомба“, на која премиерот Никола Груевски разговара со министерот за транспорт и врски
Македонија

Бес и гнев на „Твитер“ по објавувањето на третата „бомба“

А1он
Социјалната мрежа „Твитер“ денеска експлодира од емоционални статуси. Пред почетокот на прес-конефернцијата на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, на која се објави третата „бомба“, македонската
Македонија

Твитер: 20.000 крави на Субрата во Џумајлија ќе протестираат за слобода на нивниот стопан

А1он
Откако денеска беше уапсен индискиот бизнисмен Субрата Рој твитер заедницата со свои коментари за актуелниот случај: