tviter

Магазин

Кание Вест повторно ги избриша профилите на Твитер и Инстаграм

Само што се навикнаа фановите на регуларниот тек на контроверзните изјави напишани од Кание Вест, тој исчезна од социјалните медиуми. Според информациите, тој синоќа ги
Македонија

Трансатлантска комисија за интегритет на изборите: Твитер ботови со засилена активност пред референдумот

А1он
Автоматизирани налози на Твитер ги засилија активностите во насока на намалување на одѕивот на гласачите на претстојниот референдум, на кој граѓаните треба да се изјаснат
Свет

Сослушување на првите луѓе на Фејсбук и Твитер во Сенатот на САД

А1он
Претставници на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер денеска сведочеа пред Комисијата за разузнавање на американскиот Сенат за начинот на кој овие мрежи се злоупотребуваат од
Економија

„Твитер“ забрани реклами на „Касперски“

А1он
Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека забранила објавување на реклами на рускиот производител на компјутерски антивирус програми „Касперски Лаб“ на нејзината социјална мрежа, затоа што неговиот
Економија

„Твитер“ се обидува да ги сопре измамите со крипто-валути

А1он
Американскиот технолошки концерн, „Твитер Инк.“ се обидува да ги спречи наводните измами со крипто-валути на својата платформа, објави „Блумберг“. Компанијата соопшти дека презема чекори за
Свет

Русија ги обвини „Фејсбук“, „Твитер“ и „Гугл“ дека даваат бесмислени податоци за руското мешање во САД

А1он
Русија ги обвини американските компании „Фејсбук“, „Твитер“ и „Гугл“ дека се недоследни во обвинувањата за руско мешање во американските политички процеси. Спроед заменик министер за
Свет

Русија: Одлуката на Твитер да блокира реклами од „Раша тудеј“ и „Спутник“ е агресивен чекор

А1он
Русија смета дека одлуката на Твитер да ја блокира платформата за реклами од сметките на руските медиуми „Раша тудеј“ и “Спутник“ претставува агресивен чекор, преземен