tutunari

Економија

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Груевски и Коњановски да им се извинат на тутунарите!

А1он
„СДСМ, следејќи ги состојбите на терен, благовремено предупреди дека проектот предвремен откуп на тутун, ќе заврши со тотално фијаско! Завчерашните изјави на нашиот сопартиец и
Економија

Бесплатна линија за поддршка на тутунопроизводители во општина Кривогаштани

А1он
Во општина Кривогаштани започна да функционира линија за поддршка на тутунопроизводителите и работниците во состав на канцеларијата за поддршка на земјоделците преку Македонскиот центар за