turcija kosarka

Спорт

Атаман: Ова е најлошиот пораз во мојата кариера

А1он
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Турција, Ергин Атаман, беше емотивно скршен по драматичниот пораз од Франција по продолжение во осминафиналето на Европското првенство. Турците имаа