triatlon

Спорт

Кутаноски на Медитеранските игри на плажа во Пескара

А1он
Македонскиот репрезентативец Никола Кутаноски в недела ќе настапи на првите Медитерански игри на плажа кои се одржуваат во Пескара, Италија, информира Триатлон федерацијата на Македонија.
Спорт

МОК и ТФМ заедно во унапредувањето на триатлонот во Македонија

А1он
Во заедничка организација на Македонскиот олимписки комитет (МОК) и Триатлон федерација на Македонија (ТФМ), а на покана на Светската Триатлон федерација (ИТУ), во периодот 27