triatlon

Спорт

Игор Димовски добитник на наградата „13 Ноември“

А1он
Сојузот на спортови Скопје, традиционално, и годинава ја додели наградата 13 Ноември. На предлог на Комисијата и со одлука на Управниот одбор на Сојузот, наградата
Спорт

Британки суспендирани од селекцијата за Олимпијадата затоа што целта на триатлон трка ја минале држејќи се за раце

А1он
Две британски спортистки се исфрлени од изборот за Олимпијадата затоа што во финишот на триатлонот во Токио влегоа држејќи се за раце. Станува збор за
Спорт

Прва триатлонска трка и посебен сообраќаен режим околу ВИП Арена „Борис Трајковски“

А1он
Посебен режим на сообраќај денеска од 7.30 до 12.30 часот ќе има околу ВИП Арена „Борис Трајковски“ поради интернационалната трка „Топси триоги триатлон“ што ја
Спорт

МТФ ја доби наградата за „Најистакната национална федерација за 2018 година“ од ЕТУ

А1он
Во Даблин, Ирска, по четврти пат беше организирана специјална Гала вечер од страна на Европската Триатлон Унија. Истата беше целосно посветена на спортот и на
Спорт

Охрид подготвен за претстојното ЕТУ Балканското првенство во триатлон

А1он
Градот Охрид од 14-16 септември ќе биде домаќин на ЕТУ Балканското првенство во триатлон 2018. Македонската триатлон федерација која заедно со локалниот организатор Спорт за