transport

Економија

Јанакиески: Да го сузбиеме целосно дивиот превоз

А1он
Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески најави подобрување на условите во делот на патниот сообраќај и целосно елиминирање на дивите превозници. „Доколку успееме целосно да
Македонија

Одземени шест возила со кои се вршел нелегален транспорт на патници

А1он
Во текот на денешниот ден Државниот инспекторат за транспорт при Министерството за транспорт и врски во соработка со Министерството за внатрешни работи, спроведуваат акциска контрола
Економија

Наскоро директно ќе се лета од Македонија во САД

А1он
Директни редовни и чартер летови Македонија-САД, ова ќе го овозможи денеска потпишаната спогодба за воздушен сообраќај меѓу министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и