tramp

Македонија

Димитриев му го честита на Трамп изборот за претседател на САД

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска упати честитка до Доналд Трамп по повод неговата победа на претседателските избори во
Свет

Трамп: Нема да гледам позитивно на изборите ако изгубам

А1он
Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека доколку победи неговиот противкандидат Хилари Клинтон, нема позитивно да гледа на изборите. – Ако
Магазин

„Бабушки“ со ликот на Трамп се попопуларни во Москва

А1он
Сопствениците на продавниците на сувернири во центарот на Москва велат дека традиционалните руски кукли „Бабушки“ со ликот на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд
Свет

Бајден: Не треба сериозно да се сфаќаат коментарите на Трамп за НАТО

А1он
Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска им порача на балтичките држави дека САД ќе го почитува ветувањето оти НАТО ќе ги штити и истакна дека комантарите
Свет

Кампањата на Трамп во јули била двојно поевтина од онаа на Клинтон

А1он
Минатиот месец Доналд Трамп двојно ги зголемил трошоците за неговата кампања, но и на тој начин потрошил далеку помалку пари од Хилари Клинтон, пренесуваат американските медиуми.
Свет

Шефот на претседателската кампања на Доналд Трамп поднесе оставка

А1он
Пол Манафорд, шеф на претседателската кампања на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, денеска поднесе оставка на функцијата. – Пол Манафорд утрово поднесе
Свет

Угледни републиканци бараат да запре помошта за кампањата на Трамп

А1он
Повеќе од 70 угледни американски републиканци потпишаа писмо упатено до Националниот комитет на Републиканската партија, со кое бараат да се запре финансирањето и помагањето на
Свет

Познати републиканци повикаа да не се гласа за Трамп во име на безбедноста на САД

А1он
Педесеттина истакнати експерти за безбедност од Републиканската партија, меѓу кои и поранешен директор на ЦИА, го оквакификува кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД,