tose

Магазин

ВИДЕО: Обожавателите на Тоше повторно му го подарија ѕвезденото небо

А1он
По 5 години од последниот концерт на македонската поп икона Тоше Проески неговите фанови и најверни обожаватели се собраа на плоштадот Македонија, за повторно да
Македонија

17 вработени добија отказ од Меморијалниот центар на Тоше

А1он
Вработени во Меморијалниот центар на Тоше Проески во Крушево кои овде работеа преку Aгенцијата за вработување излегоа на мирен протест, откако директорката на музејот утрово